Баерн

  во

  Истанбул, 18. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Нандо де Коло постигна рекордни за него 39 поени за да ги предводи Фенербахче до 87:80 победа над Басконија во Истанбул, ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Црвена Звезда вечерва се поразени во Тел Авив во рамките од третото коло во Евролигата од Макаби со резултат 84:69. Средбата на крајот неочекува ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Легендата на Баерн Минхен, Лотар Матеус, не смета дека Кристијан Ериксен е играч кој може да заигра за Баварците. Данецот остануваат под договор со Тотенхем ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Нандо де Коло постигна рекордни за него 39 поени за да ги предводи Фенербахче до 87:80 победа над Басконија во Истанбул, прв триумф на турскиот клуб во ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Нандо де Коло постигна рекордни за него 39 поени за да ги предводи Фенербахче до 87:80 победа над Басконија во Истанбул, прв триумф на турскиот клуб во ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Макаби Тел Авив убедливо ја победи Црвена ѕвезда со 84-69 и дојде до првата победа сезонава во Евролигата. Но, на „гордоста на Израел“ му требаа дополнителни ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Очекувањата во Германија се Милер да го врати својот првотимски статус во редовите на „Баварците“, тоа може да се случи уште претстојниов викенд на мечот ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Кристиан Ериксен не може да направи разлика на големо ниво, тврди германската фудбалска легенда Лотар Матеус во екот на шпекулациите кои Данецот го поврзуваат ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Лотар Матеус цели 20 години го носеше дресот на германската фудбалска репрезентација, период во кој имаше можност да биде дел и од неколку важни клубови, од ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед има кошмарен почеток на новата сезона, а ланскио финиш исто така не беше за поздравување. „Ѓаволите“ се во неверојатна резултатска криза од ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Марк Овермарс го чека расплетот во Баерн Минхен за да го ангажира Томас Милер уште во зимскиот преоден рок. Репрезентативецот на Германија не добива доволно ...
  сите 36 | | | веќе видена