АРМ

  во

  „Република Македонија воведува сопствена парична единица што ќе го носи името денар. Еве задоволство, да видите како се тие парични единици печатени.“ – Никола ...
  | | веќе видена

  Делегација на Армијата на Република Македонија (АРМ) предводена од Началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски, денес оствари редовна ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Со свечена церемонија од денеска знамето на НАТО Алијансата се вее пред зградата на Владата, кое даде симболичен знак за процесот на зачленување на Северна ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Знамето на НАТО беше кренато денеска на свечена церемонија пред зградата на Владата, откако земјите членки на овој сојуз, преку своите амбасадори во ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Владиниот потпарол за Прес 24 вели дека не се поставува натписот „Севетна Македонија“ туку дека се варосува зградата. Откако денеска беше отстранет знакот на ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Припадничка на АРМ е една од жените во шелтер-центарот на Министерството за труд и социјална политика, каде се згрижуваат жртви на семејно насилство. Таа таму ...
  сите 23 | | | веќе видена