АРМ

  во

  Владата на денешната редовна 86-та седница го формираше Комитетот за интеграција на Република Македонија во НАТО со кој ќе претседава премиерот Зоран Заев, а ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Негови заменици ќе бидат  вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров. Постојани членови на Комитетот се и ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Владата на денешната редовна 86-та седница го формираше Комитетот за интеграција на Република Македонија во НАТО со кој ќе претседава премиерот Зоран Заев, а ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Безбедноста е како здравјето – никогаш не е на врвот на приоритетите кога ја имаме, но многу брзо знае да биде најважна кога е загрозена, рече министерката за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски заедно со членовите на Советот на оштината денеска присуствуваше на приредбата што традиционално се организира по ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски заедно со членовите на Советот на оштината денеска присуствуваше на приредбата што традиционално се организира по ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Во полкот за специјални операции со церемонијално предавање на военото знаме на Ренџерскиот баталјон и пригодна воена свеченост, на ден 24.08.2018 година беше ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Офицер на АРМ спаси живот на девојче со епилептичен напад повредено во сообраќајка Вчера во Штип се случи сообраќајна несреќа во кој беше повредено девојче со ...
  | | веќе видена

  Вчера во Штип се случи сообраќајна несреќа во кој беше повредено девојче со епилепсија. Ј.Б, офицер од Штип ни изјави дека вчера во 17 часот на излезот од Штип ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вчера во Штип се случи сообраќајна несреќа во кој беше повредено девојче со епилепсија. Ј.Б, офицер од Штип ни изјави дека вчера во 17 часот на излезот од Штип ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Вчера во Штип се случи сообраќајна несреќа во кој беше повредено девојче со епилепсија. Ј.Б., офицер од Штип, изјави за “Република” дека вчера во 17 часот на ...
  сите 19 | | | веќе видена