АРМ

  во

  Дури и во најтешките услови и состојби, должни сме да си ја негуваме традицијата. Само со почитување на традицијата сме тоа што сме, а без неа сме само бројка, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Поранешниот заменик – министер за одбрана, Емил Димитриев на својот фејсбук профил истакна дека полската болница во сопственост на АРМ која деновиве се ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Поранешниот заменик - министер за одбрана, Емил Димитриев на својот фејсбук профил истакна дека полската болница во сопственост на АРМ која деновиве се ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Нашите војници и денес на задача во поддршка на полицијата, објави вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска. Таа на Фејсбук објави и повеќе ...
  сите 30 | | | веќе видена

  За времетраењето на полицискиот час од 22 март до утринава во 5 часот, 502 граѓани од кои најголем број се на возраст 18 до 67 години, не ја почитувале ...
  сите 358 | | | веќе видена

  Мобилна болница на почетокот на идната недела ќе биде поставена до Универзитетската клиника за инфективни болести, во која ќе се сместат 130 кревети, истакна ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Припадниците на Армијата на Република Македонија кои се враќаат од мировни мисии и вежбовни активности во странски држави ќе бидат спроведени во карантин во ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Денеска, 27-ми март 2020 година (петок), со почеток во 18.00 часот, по повод депонирање на пристапниот протокол во Стејт Департментот со што Република Северна ...
  сите 247 | | | веќе видена