АРМ

  во

  Млади волонтери на Општинската организација на Црвен крст од Струмица во Домот на АРМ ја одиграа претставата „Зарем заслужувам?“. Тие комплетно ја подготвија ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Се што сега би кажала за тоа што ќе содржат амандманите би било шпекулација заради тоа што се уште сме во процес на изработка на уставните амандмани. Затоа ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Она што се случи на воената парада во Грција не е во согласност со духот на Договорот од Преспа, со кој сакаме да ги промовираме добрососедските односи. Вака ...
  сите 23 | | | веќе видена

  АРМ доби нови 125 професионални војници. Договорите за работа им ги предаде самата министерка, Радмила Шекеринска која им честиташе за направениот избор. Пред ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Синоокиот шармер, актерот и водител Милан Калиниќ во интервју за “Бекстејџ” откри и детали од својот приватен живот, но и што е она што го поврзува со ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, на свеченост во касарната „Илинден“ им ги врачи договорите за работа на 125 нови професионални војници, втора ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, на свеченост во касарната „Илинден“ им ги врачи договорите за работа на 125 нови професионални војници, втора ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на свеченост во касарната „Илинден“ им ги врачи договорите за работа на 125 нови професионални војници, втора група ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, на свеченост во касарната „Илинден“ им ги врачи договорите за работа на 125 нови професионални војници, втора ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Армија на Република Македонија од денес побогата за 125 професионални војници! Radmila Sekerinska : „Добредојдовте во нашето големо семејство. Без вас и ...
  | | веќе видена | слични

  Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, денеска на свеченост во касарната „Илинден“ им ги врачи договорите за работа на 125 нови професионални војници, ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Мојата порака до новите професионални војници кои денеска станаа дел од АРМ: Полноправното членство во Алијансата – сон на вашите и мои претходници е на само ...
  сите 21 | | | веќе видена