АРМ

  во

  На 19.09.2018 година околу 18.50 часот било пријавено дека во влезот брoj „1“ на булевар „Кузман Јосифовски Питу“ се чувствува непријатна миризба и граѓаните ...
  сите 163 | | | веќе видена

  На 19.09.2018 година околу 18.50 часот било пријавено дека во влезот брoj “1” на булевар „Кузман Јосифовски Питу“ се чувствува непријатна миризба и граѓаните ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, на својот Фејсбук профил ги коментира синоќешните случувања во Скопје. -Ова е таа историска вечер кога ШилегOFF ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Станот во зградата во ТЦ „Скопјанка“ во Аеродром, од каде синоќа се ширеше непријатна миризба, е исчистен од екипа на Комунална хигиена, информираа утрово за ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Голем број пелени со измет и урина кои биле пронајдени во еден од становите на вториот кат, се причина за миризбата поради која беа евакуирани станарите од ...
  сите 163 | | | веќе видена

  По вчерашниот настан кој предизвика паника и ги евакуираше жителите во скопската населба Аеродром, со официјални податоци излезе и Министерството за внатрешни ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Станот во зградата во ТЦ „Скопјанка“ во Аеродром, од каде синоќа се ширеше непријатна миризба, е исчистен од екипа на Комунална хигиена, информираа утрово за ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Станот во зградата во ТЦ „Скопјанка“ во Аеродром, од каде синоќа се ширеше непријатна миризба, е исчистен од екипа на Комунална хигиена, информираа утрово за ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Непријатна миризба од употребени пелени е причината за евакуација на жителите од зградата во ТЦ „Скопјанка“ во Аеродром. По ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Синоќешната евакуација на станарите од станбениот блок во ТЦ „Скопјанка“ била предизвикана од валкани пелени за возрасни, кои биле складирани во станот од каде ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Во станот поради кој вчера попладне беше евакуирана цела зграда на булеварот Кузман Јосифовски Питу 15 во ТЦ„Скопјанка“ во скопската општина Аеродром, пред 20 ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Во станот поради кој вчера попладне беше евакуирана цела зграда на булеварот Кузман Јосифовски Питу 15 во ТЦ„Скопјанка“ во скопската општина Аеродром, пред 20 ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Нехигиена е причината за паниката што вчера беше предизивикана во зграда во комплексот „Скопјанка“ во скопската населба Аеродром, при што беше повикана на ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Станарите од „Скопјанка“ кои вечерва беа евакуирани поради лош мирис во зградата, вечерва ќе може да се вратат во своите домови. Шилегов со снимка ги убедуваше ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Купишта искористени пелени во стан од вториот кат на зградата на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ 15 (во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром) ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Станарите од „Скопјанка“ кои беа евакуирани поради лош мирис во зградата, ќе може да се вратат во своите домови. Специјалната единица на АРМ, по направен увид ...
  сите 163 | | | веќе видена