АРМ

  во

  Се што сега би кажала за тоа што ќе содржат амандаманите би било шпекулација заради тоа што се уште сме во процес на изработка на уставните амандмани. Затоа ...
  сите 334 | | | веќе видена

  Во моментов: Свеченост за прием на 125 професионални војници во АРМ. Вие сте столбот на државноста, а патриотизмот, храброста и пожртвуваноста ќе бидат вашиот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Утре во Домот на АРМ ќе се одржи 25. издание на фестивалот „Филиграни“, а организаторите традицијата ќе ја продолжат со нови песни но и слободен влез за сите ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Свечена церемонија за прием на 125 професионални војници во редовите на Армијата на Република Македонија ќе се одржи денеска во касарната „Илинден“ во Скопје. ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Министерството за одбрана жали за случајот со запалениот автобус кој утрово превезувал припадници на АРМ на своите работни места во Скопје, од Пробиштип, ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“, апелира итно да се прекине со изградба на гасоводот низ Водно, наведувајќи во соопштението неколку причини: ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во запалениот автобус, кој изутрината превезувал припадници на АРМ не е повреден ниту еден припадник на Армијата. Фирмата која што го врши превозот за кратко ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Автобус на АРМ утринава околу 6:30 часот се запалил движејки се на релација Пробиштип-касарна „Илинден“ Скопје. Повредени нема, а причинета е само материјална ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Утрово околу 6:30 часот, на релацијата Пробиштип-касарна „Илинден“ се запали автобус на АРМ. Автобусот возел на релација Пробиштип – касарната „Илинден“, a ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Во запалениот автобус, кој изутрината превезувал припадници на АРМ не е повреден ниту еден припадник на Армијата. Фирмата која што го врши превозот за кратко ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Фирмата која што го врши превозот за кратко време испратила друг автобус и сите патници пристигнале со мало задоцнување на своите работни места и веќе нормално ...
  сите 40 | | | веќе видена