АРМ

  во

  Страотна слика на местото на настанот каде вечерва се случи смртносната автобуска сообраќајна несреќа. Екипи од брза помош, против-пожарна служба, полиција, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вкупно 13 лица се загинати, седум на лице место, а шест подлегнале на повредите во болница во тешката сообраќајка што се случи на патот Скопје-Тетово кај ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Вкупно 13 лица се загинати, седум на лице место, а шест подлегнале на повредите во болница во тешката сообраќајка што се случи на патот Скопје-Тетово кај ...
  сите 291 | | | веќе видена

  Принципот на инфраструктурна концентрација на оружените сили според процедурите на НАТО е основа касарната во Тетово и понатаму да се користи од Армијата на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Република Северна Македонија од денеска и официјално е на заедничка маса со своите сојузници од НАТО. Првата таква можност ја имаше министерката за одбрана ...
  сите 130 | | | веќе видена

  „Република Македонија воведува сопствена парична единица што ќе го носи името денар. Еве задоволство, да видите како се тие парични единици печатени.“ – Никола ...
  | | веќе видена

  Делегација на Армијата на Република Македонија (АРМ) предводена од Началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски, денес оствари редовна ...
  сите 16 | | | веќе видена