АРМ

  во

  Високи воени претставници на 29 – те земји членки на Воениот комитет на НАТО, предводени од заменик претседавачот генерал-потполковник Стивен Шепро, утре и ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Високи воени претставници на 29 земји членки на Воениот комитет на НАТО, предводени од заменик претседавачот генерал-потполковник Стивен Шепро, утре и задутре ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Легендата на македонската народна песна, Виолета Томовска е годинашната добитничка на наградата за животно дело „4 Ноември“, која се доделува по повод Денот на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  На АРМ ќе и требаат најмалку четири години за со најавените буџети, кои ќе се зголемуваат, да го купи само минималниот неопходен број на оклопни транспортери, ...
  | | веќе видена

  На АРМ ќе и требаат најмалку четири години за со најавените буџети, кои ќе се зголемуваат, да го купи само минималниот неопходен број на оклопни транспортери, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Во Домот на АРМ, од 21 до 23 септември 2018 година се одржа Вториот меѓународен саем на иновации, патенти и нови технологии ИНОВАМАК 2018, во организација на ...
  сите 4 | | | веќе видена