АРМ

  во

  Среден Велс. Црните Планини. Неповолна теренска конфигурација, тешки временски услови. Одличен терен за тестирање на издржливоста. Но не на спортистите туку на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Високи воени претставници на 29 – те земји членки на Воениот комитет на НАТО, предводени од заменик претседавачот генерал-потполковник Стивен Шепро, утре и ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Високи воени претставници на 29 земји членки на Воениот комитет на НАТО, предводени од заменик претседавачот генерал-потполковник Стивен Шепро, утре и задутре ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Легендата на македонската народна песна, Виолета Томовска е годинашната добитничка на наградата за животно дело „4 Ноември“, која се доделува по повод Денот на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  На АРМ ќе и требаат најмалку четири години за со најавените буџети, кои ќе се зголемуваат, да го купи само минималниот неопходен број на оклопни транспортери, ...
  | | веќе видена

  На АРМ ќе и требаат најмалку четири години за со најавените буџети, кои ќе се зголемуваат, да го купи само минималниот неопходен број на оклопни транспортери, ...
  сите 25 | | | веќе видена