Здружението

  во

  Една третина или околу 200 илјади семејства во Македонија се засегнати од дијабетесот, од кои 500 се семејства со деца со дијабетес тип 1 – предупредуваат од ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Здружението на медицински сестри, техничари, акушерки и стоматолошки сестри „За Нас“ (ЗМСТАС) испрати соопштение во кое ги прашува надлежните институции како ...
  сите 118 | | | веќе видена

  „Да се има дете со попреченост не е најстрашната работа на светот како што си мислев некогаш. Научив и дека попреченоста може да биде убава и дека од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Град Скопје сака да ги разјасни дел од недореченостите околу доделувањето на наградите за спортисти „13 Ноември“ од Сојузот на спортови на Скопје. Сакаме да ја ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Дејан Митрoвски-Урко, долгогодишниот шеф на обезбедувањето на избеганиот осуден пратеник и експремиер Никола Груевски и селектор на кикбокс репрезентацијата на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Со месеци медицинските сестри кои работеле во приватни клиники кои сега се затворени, бараат да се вработат во Јавните здравствени установи. Сепак, како што ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Град Скопје сака да ги разјасни дел од недореченостите околу доделувањето на наградите за спортисти „13 Ноември“ од Сојузот на спортови на Скопје. Сакаме да ја ...
  сите 33 | | | веќе видена