Здружението

  во

  Независното здружение на новинари на Србија (НУНС) денеска протестираше поради „брзоплетите“ одлуки на државата, „злоупотребата на државните органи и судството ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Здружението за заштита на животните Про Анима Берово објави фотографии од куче во Пехчево со рани добиени од воздушна пушка. Од Здружението велат дека во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Значително намалување на превисоките плати и намалување на патните трошоци на сите функционери, како и сите привилегии, но и укинување на доживотните пензии на ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Независното здружение на новинари на Србија (НУНС) денеска протестираше поради „брзоплетите“ одлуки на државата, „злоупотребата на државните органи и судството ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Матичните гинеколози се жалат на недоволна донација заштитна опрема и бараат документ од Министерството за здравство, како да постапат со родилките на кои им ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Менаџерите и капитените на сите 20 клубови од Премиер лигата денеска ќе имаат виртуелна средба. Во 17:00 часот, преку видео-конференција, тие ќе разговараат за ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Здружението за еманципација, солидарност и еднаквост на жените – ЕСЕ, кое првпат се приклучува кон петтата по ред кампања на Европската мрежа против ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Менаџерите и капитените на сите 20 клубови од Премиер лигата денеска ќе имаат виртуелна средба. Во 17:00 часот, преку видео-конференција, тие ќе разговараат за ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Менаџерите и капитените на сите 20 клубови од Премиер лигата денеска ќе имаат виртуелна средба. Во 17:00 часот, преку видео-конференција, тие ќе разговараат за ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Дополнителен проблем е што, заради строгите рестриктивни мерки, тие не можат да се вратат во своите држави. Германија е земја во која борделите се легални ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Затварањето на капакот од веце школката топло се препорачува во текот на пандемијата на коронавирусот бидејќи група научници откриле дека вирусот може да се ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Здружението на компании за организација, реализација и поддршка на настани, ТВ и филмски продукции, поздравувајќи ги напорите на Владата, сепак посочи дека ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Комисијата за социјална и здравстена заштита на Општина Центар одржа електронска седница на која одлучи да додели финансиска еднократна помош за социјално ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Пандемијата на коронавирусот се одразува и на илјадници странски проститутки во Германија кои практично преку ноќ станаа бездомнички откако тамошните власти ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Министерот за економија Крешник Бектеши најави дека ќе се укине забраната за извоз на брашно. Тој кажа дека од почетокот на пандемијата на коронавирус, земјава ...
  сите 76 | | | веќе видена