Здружението

  во

  Педофили се повеќе ги користат социјалните мрежи, особено Инстаграм за да намамат деца, се вели во студија на Здружението за заштита на децата од насилство. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) денеска на пресконференција побара од Основното јавно обвинителство да го повлече, а од Кривичниот суд да го ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) денеска на прес-конференција побара од Основното јавно обвинителство да го повлече, а од Кривичниот суд да го ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Педофили сè повеќе ги користат социјалните мрежи, особено Инстаграм, за да намамат деца, се вели во студија на Здружението за заштита на децата од насилство. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Иако седум пати беше номиниран а никогаш награден, легендарниот актер Ален Делон во неделата вечерта ја прими својата награда на Канскиот филмскиот фестивал – ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Со куклената претстава „Реткото момче и зборливото балонче“ во близина на мобилната галерија во Градски парк, а потоа и со дружба и разговори деца, родители, ...
  сите 8 | | | веќе видена