Здружението

  во

  Американскиот претседател, Доналд Трамп, на „Твитер“ ја објасни својата теорија за вистинските виновници за катастрофалниот пожар во Калифорнија. Како што ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Здружението „Калифорниски професионални пожарникари" денеска реагираше на пишувањето на американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер, кој вели дека за ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Здружението на новинарите на Македонија изрази загриженост затоа што во последните измени и дополнувања на Изборниот законик, што по скратена постапка се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Здружението на новинарите на Македонија изразува сериозна загриженост затоа што во последните измени и дополнувања на Изборниот законик, што по скратена ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На денешната расправа за отпис на долгови пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев постави едно прашање до пратениците кои беа во Собрание односно до ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) изразува сериозна загриженост затоа што во последните измени на Изборниот законик предложен и од власта и од ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Додека пожарите во Калифорнија, во кои досега загинаа 31 лице, се уште горат, американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер објави своја теорија за ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Здружението на новинарите на Македонија изрази загриженост затоа што во последните измени и дополнувања на Изборниот законик, што по скратена постапка се ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Здружението на новинарите на Македонија изрази загриженост затоа што во последните измени и дополнувања на Изборниот законик, што по скратена постапка се ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Здружението на новинарите на Македонија изрази загриженост затоа што во последните измени и дополнувања на Изборниот законик, што по скратена постапка се ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Само една компанија во земјава е во фаза на воведување на новиот стандард за заштита при работа ИСО 45001 кој официјално треба да се применува од 2020 година. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Граѓанската иницијатива за здраво, достоинствено и возвишено живеење ,,Преродба“ која пред една недела со денови го блокираше сообраќајот кај Собранието, за ...
  сите 5 | | | веќе видена