Здружението

  во

  Фестивалот ќе се оддржи од 21 до 23 јуни. Бројот на посетители во изминатите години се проценува дека е над 3. 000, а годинава се очекува оваа бројка да биде ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Охрид, 17. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Во организација на Здружението за култура и литература „Мацково“, денес започнува првиот Балкански детско-младински поетски ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Од 20 до 22 јуни со почеток од 18:30 до 23 часот ќе се одржи Интернационалниот фестивал за баскери и живи статуи – СТАТУАФЕСТ И БАСКЕРКАРАВАН. На фестивалот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Од 20 до 22 јуни со почеток од 18:30 до 23 часот ќе се одржи Интернационалниот фестивал за баскери и живи статуи „Статуафест и Баскеркараван“. На фестивалот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Утре, во организација на Здружението за култура и литература “Мацково”, од Охрид, во селото Лескоец, крај Охрид, започнува Првиот Балкански детско – ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Со младински поетски камп што од утре до 20 овој месец ќе се одржува на повеќе атрактивни локации во Охрид, Дебрца и дебрчкото село Црвена Вода ќе се обновува ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Додека на глобално ниво производството на пластични материи расте, во Европа опаѓа, покажуваат податоци на водечкото европско здружение на производители на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Утре, во организација на Здружението за култура и литература “Мацково”, од Охрид, во селото Лескоец, крај Охрид, започнува Првиот Балкански детско – ...
  сите 11 | | | веќе видена