Виена

  во

  Пандемијата со коронавирусот и понатаму хара низ светот и голем број од европските држави бележат голем број на новозаразени, пишуваат светските медиуми. ...
  сите 37 | | | веќе видена

  На шпанскиот тенисер му беше понудено да игра во главниот бугарски град, а со неговото појавување на тоа натпреварување и евентуалното освојување на трофејот, ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Медицината е негов најголем сон во младите години кој станува реалност кога се запишува на студии по медицина. Така, го отвора патот кон професионалниот успех, ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ, кој оваа 2020 година ќе ја заврши на прво место на АТП-листата, прогнозира дека Италијанецот Јаник Синер, кој има 19 години, би можело да биде ...
  сите 51 | | | веќе видена

  За денеска се закажани натпреварите од второто коло во групите на Лига Европа, дербито на рундата се очекува да биде на „Сан Себастијан“ во Шпанија каде силите ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ обезбеди место во четвртфиналето на АТП турнирот во Виена и тоа откако славеше во балканската пресметка против Борна Чориќ ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Вчеравечер во Даут пашин амам во Скопје беше отворена ретроспективната изложба на академскиот сликар Решат Амети од Гостивар, со наслов „30 Години уметност“. ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на турнирот во Виена, откако во првото коло го совлада Филип Крајиновиќ со 7:6 (6), ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Првото коло на турнирот во Виена ни донесе возбудлива српска пресметка, во која на крајот се радуваше светскиот рекет број еден. Новак Ѓоковиќ беше апсолутен ...
  сите 51 | | | веќе видена