Виена

  во

  На 29.08.2018 година на Граничниот премин„Ќафасан“ на влез во Република Македонија бил лишен од слобода Д.Л.(41) од Република Албанија, затоа што за истиот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Убеденост дека граѓаните ќе го поддржат Договорот од Преспа, бидејќи „кога сме на големи историски крстопати, носиме мудри одлуки“, изразува шефот на ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Убеденост дека граѓаните ќе го поддржат Договорот од Преспа, бидејќи „кога сме на големи историски крстопати, носиме мудри одлуки“, изразува шефот на ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Убеденост дека граѓаните ќе го поддржат Договорот од Преспа, бидејќи „кога сме на големи историски крстопати, носиме мудри одлуки“, изразува шефот на ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Убеденост дека граѓаните ќе го поддржат Договорот од Преспа, бидејќи „кога сме на големи историски крстопати, носиме мудри одлуки“, изразува шефот на ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Грците бесни: Споменувањето на македонската нација е спротивно на кој било договор Реакциите на Каменос и на Кумуцакос, по изјавите на Димитров, се сосема ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Адвокатот Серјожа Марков, познат во јавноста како екс адвокат на Сашо Мијалков и како брат на сопругата на Иво Котевски – Маја, со голема журка завчера го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Албанија го поддржува продолжувањето на дијалогот меѓу Косово и Србија и го поттикнува спроведувањето на веќе постигнатите договори во текот на овој дијалог, ...
  сите 252 | | | веќе видена

  Албанија го поддржува продолжувањето на дијалогот меѓу Косово и Србија и го поттикнува спроведувањето на веќе постигнатите договори во текот на овој дијалог, ...
  сите 256 | | | веќе видена