Виена

  во

  Берлин се подготвува за Петрунија. Закажани се вкупно 8 проекции на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“, а билетите се веќе распродадени. Големото ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 10.495.000 денари, или 170.650 евра. ГА-МА АД – Скопје по распишаниот тендер за осигурување на системот за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Нашата соговорничка Јована Хисмејер има интересна биографија. Родена е во Ниш, а по завршувањето на магистерските студии на природно-математичкиот факултет се ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Продолжи судењето за случајот на СЈО „Траекторија“. На денешното рочиште беа презентирани СМС-пораките на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле ...
  сите 90 | | | веќе видена

  На пејачката Јелена Карлеуша драстично и’ скокна цената на настапите после порно аферата со фудбалерот Огњен Врањеш. Пејачката овој викенд за пет часа пеење ќе ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Родена сум во Скопје, завршив на економскиот факултет во Скопје. Откако завршив високо образование се вработив во компанија од Белград за која работев преку ...
  сите 3 | | | веќе видена