Виена

  во

  Средствата на ОН за обновување на Сирија ќе бидат достапни откако ќе почне политичкиот процес во земјата. Ова го изјави високиот претставник за надворешни ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Средствата на ОН за обновување на Сирија ќе бидат достапни откако ќе почне политичкиот процес во земјата. Ова го изјави високиот претставник за надворешни ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Високата претставничка за надворешни работи и безбедност на ЕУ, Федерика Могерини, денеска на вториот ден од неформалниот состанок на министрите за надворешни ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Високата претставничка за надворешни работи и безбедност на ЕУ, Федерика Могерини денеска на вториот ден од неформалниот состанок на министрите за надворешни ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Денес во Монако беше извршена ждрепката за групната фаза во Лига Европа. Ждрепката донесе неколку интересни групи во кои со сигурност ќе видиме изедначени ...
  сите 15 | | | веќе видена

  И утре да станеме членка на Унијата, ние повторно ќе бидеме истата земја. Реформскиот процес е поважен од самиот чин на пристапување. Тоа е најдобрата алатка ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Високата претставничка на ЕУ, Федерика Могерини, изјави дека Европската унија ќе го поддржи секој договор помеѓу Белград и Приштина, кој е во согласност со ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Високата претставничка на ЕУ, Федерика Могерини, изјави дека Европската унија ќе го поддржи секој договор помеѓу Белград и Приштина, кој е во согласност со ...
  сите 292 | | | веќе видена

  Mинистерот за надворешни работи, Никола Димитров, учествуваше на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ и земјите ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Високата претставничка на ЕУ, Федерика Могерини, изјави дека Европската унија ќе го поддржи секој договор помеѓу Белград и Приштина, кој е во согласност со ...
  сите 293 | | | веќе видена

  Познати се составите на групите за новата сезона во второто по квалитет континентално клупско европско натпреварување – Лига Европа. На денешната жрепка во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Првите натпревари од новата натпреварувачка сезона во Лига Европа ќе се одиграат на 20. септември, а групната фаза ќе заврши на 13. декември 2018 година. Од ...
  сите 18 | | | веќе видена