Виена

  во

  Привршува предистрагата за организаторите на нападот на Собранието на 27 април 2017 година и Обвинителството за организиран криминал, според неофицијални ...
  сите 17 | | | веќе видена

  На најпопуларниот и најпознатиот новогодишен концерт кој секоја година се одржува на 1 јануари во Виена може да присуствувате доколку учестувавате во лотарија. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Министерот за култура Асаф Адеми присуствуваше на Новогодишниот концерт на Виенската државна опера, кој годинава се одржа во чест на одбележувањето на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Министерот Адеми, заедно со претставници на Министерството за култура, овој ексклузивен настан го проследи на лична покана од директорот на Виенската државна ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Министерот за култура Асаф Адеми присуствуваше на Новогодишниот концерт на Виенската државна опера, кој годинава се одржа во чест на одбележувањето на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Продолжуваме со засилено темпо во 2019 – Македонија станува големо градилиште! Владата инвестира преку 1 милијарда евра во инфраструктура. Парите на граѓаните ...
  | | веќе видена | слични

  Австрискиот канцелар Себастијан Курц објави фотографија од Новогодишнииот концерт на виенската филхармонија која на социјалните медиуми предизвика лавина од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Владимир Рогановиќ и Стефан Вилотијевиќ биле во друштво на уште едно лице кое не е повредено, а се верува дека токму тоа лице би можело да даде клучен исказ ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Секое претпладне први јануари е резервиран за традиционалниот Новогодишен концерт на виенската филхамронија. Се изведуваат дела на Јохан Штраус, членови на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Секое претпладне први јануари е резервиран за традиционалниот Новогодишен концерт на виенската филхамронија. Се изведуваат дела на Јохан Штраус, членови на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  „Често се присетувам на еден разговор со Никос, кога за време на заедничкото разгледување на Храмот на Посејдон инспирирани од митот за кралот Егеј, ...
  сите 5 | | | веќе видена