Виена

  во

  „Фантазија апасионата“ е насловот на претстојниот симфониски концерт кој ќе се одржи овој четврток, 21 март, со почеток во 20 часот. Под диригентската палка на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Ева Зетнер, директорка на човечки ресурси на А1 Телеком Австрија групацијата, на втората конференција посветена на жената во дигиталната ера, организирана од ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Благоја Василевски, брат на Нинџа, според Миленко вчера е уапсен од страна на полицијата. Ова Миленко го објави на својот портал Дудинка. За што станува збор, ...
  | | веќе видена | слични

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев вчеравечер заедно со својата сопруга, Зорица Заева присуствуваше на Виенскиот бал, којшто ...
  | | веќе видена | слични

  Виенскиот бал кој традиционално се одржува во хотелот „Александар Палас“, сношти прослави 20 годишен јубилеј. И годинава, Скопје го живееше духот на Виена, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев синоќа со својата сопруга, Зорица Заева, присуствуваше на Виенскиот бал, којшто традиционално секоја година се одржува во Скопје. Заев во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев синоќа со својата сопруга, Зорица Заева, присуствуваше на Виенскиот бал, којшто традиционално секоја година се одржува во Скопје. Заев во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев синоќа со својата сопруга, Зорица Заева, присуствуваше на Виенскиот бал, којшто традиционално секоја година се одржува во Скопје. Заев во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев синоќа со својата сопруга, Зорица Заева, присуствуваше на Виенскиот бал, којшто традиционално секоја година се одржува во Скопје. Заев во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата, Зоран Заев вчера вечер заедно со својата сопруга, Зорица Заева присуствуваше на Виенскиот бал, којшто традиционално секоја година се ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Виенскиот бал кој традиционално се одржува во хотелот „Александар Палас“, сношти прослави 20 годишен јубилеј. Моделот Дунафка Трифуновска И годинава, Скопје го ...
  сите 25 | | | веќе видена

  На денешен ден - 17 март 17 март 2019 45.п.н.е.- Јулиј Цезар во битката кај Мунда во Шпанија убедливо ги поразил силите предводени од синовите на Гнеј Помпеј ...
  сите 9 | | | веќе видена