Виена

  во

  Среде соба високо елката ни стои и ја красат играчки во илјада бои . Елко елко порасни уште две три педи за да може Дедо Мраз дарови да реди. Снежана од ...
  | | веќе видена

  Русија заработи речиси 120 милијарди долари дополнителен приход благодарејќи на договорот за намалување на производство на нафта, пренесува Б92. -За време на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Русија заработи речиси 120 милијарди долари дополнителен приход благодарејќи на договорот за намалување на производство на нафта, пренесува Б92. -За време на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Русија заработи речиси 120 милијарди долари дополнителен приход благодарејќи на договорот за намалување на производство на нафта, пренесува Б92. -За време на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Се враќа во игра планот за изградба на трамвај во Скопје, како би се олеснил проблемот со сообраќајниот метеж. Градоначалникот Петре Шилегов вели дека првата ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во Скопје ќе се гради трамвај, вели за САКАМДАКАЖАМ.МК градоначалникот Петре Шилегов. Во соработка со збратимениот град Загреб од јануари годинава се работело ...
  сите 15 | | | веќе видена

  На судењето за предметот на СЈО „Титаник 2“, каде што за незаконско прегласување во Струмица на локалните избори во 2013 година се обвинети половина од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Владимир Рогановиќ и Стефан Вилотијевиќ биле во друштво на уште едно лице кое не е повредено, а се верува дека токму тоа лице би можело да даде клучен исказ ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Падна Струмица. Ги поебавме во задња минута“, му кажува ексминистерот за здравство Никола Тодоров на уредникот на „Сител“, Драган Павловиќ Латас, за ...
  | | веќе видена | слични

  Осум бомби оддекнаа на денешното рочиште за случајот „Титаник 2“ , во кој меѓу обвинетите се екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, и лидерот на ДПА, Мендух ...
  | | веќе видена | слични