Виена

  во

  На денешната седница на владата ќе биде донесена одговарачка одлука, најавија канцеларот Себастијан Курц и вицеканцеларот Ханјц-Кристијан Штрахе. Австрија ќе ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Австрија се повлекува од глобалниот Договор на ОН за мигрантите, најавија властите во Виена. На денешната седница на Владата ќе биде донесена соодветна одлука, ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Според  концесионерот на македонските аеродроми најновата дестинација додадена во распоредот на скопскиот аеродром е редовниот лет од Атина до Скопје, со кој ...
  сите 14 | | | веќе видена