Виена

  во

  Почитувани сограѓанки и сограѓани,�Во моментов сум во Виена, по повод неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земји - членки на ЕУ и земји ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Без разлика на референдумот и уставните измени, грчкиот народ ќе го има последниот збор , а споменувањето македонска нација е спротивно на кој било договор и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, вели дека провокативните изјави на македонските официјални претставници против Грција го обесхрабруваат можното ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Изјавите на министерот за надворешни работи, Никола Димитров за „македонскиот народ и јазик“, дадени вчера на расправа во Комитетот за надворешни работи во ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Австрискиот министер за одбрана Марио Кунашек денеска најави дека за еден месец во Грац ќе се одржи средба на министрите за одбрана на Европската унија со ...
  сите 36 | | | веќе видена

   Очекувано, најжестоките критики дојдоа од опозициската Нова Демократија, која во нив најде поткрепа за своите ставови дека Договорот од Преспа е штетен за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, вели дека провокативните изјави на македонските официјални претставници против Грција го обесхрабруваат можното ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, вели дека провокативните изјави на македонските официјални претставници против Грција го обесхрабруваат можното ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини денеска изрази желба земјите-членки на Европската унија да преземат „повеќе одговорности", за да се најде ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Шефот на дипломатијата на ЕУ, Федерика Могерини, на состанокот на министрите за одбрана на ЕУ во Виена рече дека улогата на ЕУ на Балканот премина од фаза на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, вели дека провокативните изјави на македонските официјални претставници против Грција го обесхрабруваат можното ...
  сите 13 | | | веќе видена