Виена

  во

  На судењето за предметот на СЈО „Титаник 2“, каде што за незаконско прегласување во Струмица на локалните избори во 2013 година се обвинети половина од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Владимир Рогановиќ и Стефан Вилотијевиќ биле во друштво на уште едно лице кое не е повредено, а се верува дека токму тоа лице би можело да даде клучен исказ ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Падна Струмица. Ги поебавме во задња минута“, му кажува ексминистерот за здравство Никола Тодоров на уредникот на „Сител“, Драган Павловиќ Латас, за ...
  | | веќе видена | слични

  Осум бомби оддекнаа на денешното рочиште за случајот „Титаник 2“ , во кој меѓу обвинетите се екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, и лидерот на ДПА, Мендух ...
  | | веќе видена | слични

  Во градовите ширум Европа ова е период кога се полираат снежните кристални топки, играчките, се изложуваат нови, секоја година се покреативни и разнобојни, се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Градскиот превозник во Виена, "Винер Линиен" покажал добра смисла за хумор и пред празниците слатко ги насмеал своите патници. На "инфо скринот" на една ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Владимир Рогановиќ и Стефан Вилотијевиќ биле во друштво на уште едно лице кое не е повредено, а се верува дека токму тоа лице би можело да даде клучен исказ ...
  сите 3 | | | веќе видена