Виена

  во

  Драгана Мирковиќ е жена без скандали, која има мирен и среќен семеен живот, а малкумина знаат дека пред да се омажи со Тони Бјелиќ со кого има две деца и живее ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Исто како и луѓето, така и големите градови се раѓаат, развиваат и менуваат. И како што во текот на животот сите ние добиваме прекари кои најдобро не' ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Австрискиот канцелар Себастијан Курц денеска ќе престојува во посета на Белград, каде ќе се сретне со српскиот претседател Александар Вучиќ и со премиерката ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Австрискиот канцелар Себастијан Курц денеска ќе престојува во посета на Белград, каде ќе се сретне со српскиот претседател Александар Вучиќ и со премиерката ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Австрискиот канцелар Себастијан Курц денеска ќе престојува во посета на Белград, каде ќе се сретне со српскиот претседател Александар Вучиќ и со премиерката ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Бившиот директор на Мастерсот во Париз,Жан Франсоа Којол, открил дека челниците на овој турнир исполнувале одредени барања на Швајцарецот Роџер Федерер за да ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Полска најверојатно ќе се повлече од договорот на Обединетите нации за миграција, изјави полскиот премиер Матеуш Моравијецки. – Најверојатно нема да бидеме дел ...
  сите 30 | | | веќе видена

  УЕФА објави дека Русија и Германија изразија интерес за организирање на финалето на Лигата на шампионите во 2021 година. Европската фудбалска куќа соопшти дека ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Анализата на податоци собрани од септември 2017. година покажува дека во многу случаи на намерни убиства на новинари истрагите се бавни и дека извршителите не ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Полска најверојатно ќе се повлече од Dоговорот на Обединетите нации за миграција, изјави полскиот премиер Матеуш Моравијецки. – Најверојатно нема да бидеме дел ...
  сите 35 | | | веќе видена

  One for Hundred , австриска компанија за производство на мебел, верува дека создавањето на мебел не мора да значи и уништување на шумите. Водејќи се од тој ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Чешкиот премиер Андреј Бабиш изјави дека сака Прага да се повлече од глобалниот Договор на Обединетите нации за миграција. Бабиш рече дека за тоа ќе разговара ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Австриската полиција соопшти дека уапсила 8-члена криминална група, чиј лидер е 48-годишен државјанин на Босна и Херцеговина, поради сомнение дека одгледувале ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Австриската полиција соопштила дека уапсила 8-члена криминална група, чиј лидер е 48-годишен државјанин на Босна и Херцеговина, поради сомнение дека ...
  сите 16 | | | веќе видена