Валенсија

  во

  Доколку прашате некој кој фудбалер иако имал фантастични квалитети не успеал да направи голема кариера, поголемиот дел од нив ќе се сетат на Адријано. Каков ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Еден од оние играчи кои покажале дека имале голем потенцијал, но на крајот не направија врвна кариера секако е Адријано. Бразилецот кој имаше неверојатен ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Eден од оние кои сигурно можеа да направат поголема кариера е Бразилецот Адријано. Адријано имаше голем потенцијал, меѓутоа поради разни причини не го исполни ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Дани Парехо беше немилосрден кон Валенсија, чиј капитен беше долго време, го постугна против нив победничкиот гол за Вилјареал, но и се повреди и ќе мора да ...
  сите 17 | | | веќе видена

  После победата над Бетис, екипата на Реал Сосиедад го презеде првото место во шпанската Ла Лига, но тоа и не е баш најдобра вест за баскискиот тим, ако се знае ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Реал Сосиедад ќе преноќи на врвот на табелата во Ла Лига со 11 бода, исто колку што има и Вилјареа, откако баскискиот клуб славеше со убедливи 3-0 на ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Виљареал ја совлада Валенсија со 2:1. Им пресуди нивниот довчерашен капитен Дани Парехо со еврогол. Познато е дека Валенсија во летниот преоден рок го продаде ...
  сите 17 | | | веќе видена

  1619 Специја – Фиорентина (Серија А, Италија, 15 часот) Специја ги минува почетните искушенија во историската сезона во Серија А со два високи порази, но и со ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Иако сабота не беше најдобар ден за обложувачите по сензационалните порази на Реал Мадрид, Барселона и Севилја пред се, потоа и ремито на Јувентус, па и ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Реал Мадрид претрпе шокантен пораз од минимални 0-1 против аутсајдерот Кадис и ја продолжи несекојдневната серија откако почна новата сезона во Ла Лига. Во ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Турскиот Фенербахче како на филмска лента промовира засилувања за екипата. Трофејниот турски клуб го претстави 18-тото засилување за новата сезона, а тоа е ...
  сите 17 | | | веќе видена