Валенсија

  во

  Откако синоќа беа одиграни реванш 1/4.финалето дуели, денеска беше извршена и ждрепката за следните две рунди во Лига Европа. Ждрепката донесе шпанска ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Денеска во Нион освен ждрепката за Лигата на шампионите беше одржано и извлекувањето за завршницата на Лига Европа каде ќе видиме многу интересни пресметки. ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Нион, 15 март 2019 (МИА) – Фудбалерите на Ајнтрахт во четвртфиналето на Лигата на Европа ќе играат против Бенфика, одлучено е денеска со жрепката во Нион. Во ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Веднаш после ждрепката за Лигата на шампионите денес во Нион се извлекоа и паровите за второто по квалитет натпреварување во Еропа, Лигата на Европа. И Лигата ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Четвртфинални двојки во ЛЕ: НАПОЛИ - АРСЕНАЛ ВИЉАРЕАЛ - ВАЛЕНСИЈА БЕНФИКА - АЈНТРАХТ ФРАНКФУРТ СЛАВИЈА ПРАГА - ЧЕЛСИ Првите средби се играат на 11, а ...
  сите 39 | | | веќе видена

  УЕФА ги одреди и паровите за четвртфиналето од Лига Европа, најлесно помина Челси, а најинтересно ќе биде на пресметката помеѓу Наполи и Арсенал.По ждрепката ...
  сите 39 | | | веќе видена