Валенсија

  во

  Италијанските медиуми пишуваат дека Интер го посакува фудбалерот на Удинезе, Родриго де Пол.Поранешниот фудбалер на Валенсија игра фантастично сезонава, иако ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Нероаѕурите“ се сериозно заинтересирани да ја завршат работата до крајот на месецот. Како што пренесуваат италијанските медиум, Родриго Де Паул е голема желба ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Шпанскиот шампион Барселона одлично чекори на сите фронтови, но тоа не значи дека не работи на засилување на екипата за сега и за во блиска иднина, а за тоа ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Енис Барди ќе нема шанса за поправен против Барселона, барем не утре на првиот меч од осминафиналето во „Копа дел Реј“, по одлуката на тренерот Пако Лопес да ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Како и секој ден се до затварањето на трансфер пазарот Спортски.мк ќе биде тука да ве известува за сите трансфери, гласини и шпекулации ширум светот! Следете ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Второлигашот Спортинг Хихон ќе патува на реваншот на „Месталја“ со предност од 2-1 против Валенсија во осминафиналето на шпанскиот куп. Домаќините запишаа ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Се шпекулира дека стратегот од клупата на Премиерлигашот одиграл клучна улога во операцијата да се дојде до фудбалерот на Каталонците кој наводно ставил јасно ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Тотенхем – Челзи (21 часот) По третото коло во ФА купот, Тотенхем и Челзи повторно ќе играат натпревар од куп, но овојпат во рамките од полуфиналето на Лига ...
  сите 9 | | | веќе видена