Валенсија

  во

  Искусниот италијански тренер, Марчело Липи кој своевремено го водеше и Јувентус, ја искоментира ситуацијата која ја имаше Кристијано Роналдо на мечот против ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Шпанска ,,Марка” излезе со информација за непријатната ситуација која се случила во тунелот на на „Месталја“ на мечот од Јувентус и Валенсија каде ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Исклучувањето на Кристијано Роналдо завчера на неговото дерби во Лигата на шампионите за Јувентус во Валенсија предизвика голема дебата во светот на фудбалот, ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Директниот црвен картон на Кристиано Роналдо во натпреварот против Валенсија предизвика големи реакции во јавноста каде што преовладува мислењето дека Феликс ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Еден од најчитаните италијански весници Тутоспорт упати јавен апел до УЕФА, да го тргне од листата германскиот судија Феликс Брих, после црвениот картон кој му ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Германскиот фудбалер Емре Џан беше обвинет за сексизам по натпреварот на Јувентус со Валенсија од повеќе феминистички организации. Претставничките на понежниот ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Германскиот фудбалер Емре Џан беше обвинет за сексизам по натпреварот на Јувентус со Валенсија од повеќе феминистички организации. Претставничките на понежниот ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Италијанскиот шампион Јувентус во следните три недели нема да може да се потпира на Сами Кедера, соопшти клубот од Торино. Играчот од средниот ред ја повредил ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Германскиот фудбалер Емре Џан беше обвинет за сексизам по натпреварот на Јувентус со Валенсија од повеќе феминистички организации. Претставничките на понежниот ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Италијанскиот шампион Јувентус во следните три недели нема да може да се потпира на Сами Кедера, соопшти клубот од Торино. Играчот од средниот ред ја повредил ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Јувентус покажа голема цврстина во играта и сосема заслужено освои три бода на незгодното гостување на „Месталја“, победа која дефинитивно остана во втор план ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Фудбалската јавност се уште дебатира за црвениот картон на Кристијано Роналдо на дуелот меѓу Валенсија и Јувентус, а каталонскиот весник „Мундо Депортиво“ во ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Германскиот фудбалер Емре Џан беше обвинет за сексизам по натпреварот на Јувентус со Валенсија од повеќе феминистички организации. Претставничките на понежниот ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Германскиот фудбалер Емре Џан беше обвинет за сексизам по натпреварот на Јувентус со Валенсија од повеќе феминистички организации. Претставничките на понежниот ...
  сите 138 | | | веќе видена