Валенсија

  во

  Монако, 31. август 2018 (ИНПРЕС) – Во Монако беше одредена ждрепката за новата сезона во Лигата на шампионите, и како и секогаш има интригантни групи и една ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Охригани возвратија со величенствен езерски огномет, во чест на Ноле-светскиот тениски великан Синоќа во Охрид, на плажата „Куба Либре“, се одржа македонска ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Во Монако беше одредена ждрепката за новата сезона во Лигата на шампионите, и како и секогаш има интригантни групи и една можна „група на смртта“ секако ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Од вкупно 32 екипи директен пласман обезбедија 26, додека уште шест дојдоа преку квалификации - Црвена ѕвезда, Јанг бојс, АЕК, Бенфика, ПСВ и Ајакс. Бранителот ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Учесниците во фудбалската Лига на шампиони вечерва го дознаа и целосниот распоред за групната фаза, па јасно е кога ќе се играат и дерби натпреварите во овој ...
  сите 74 | | | веќе видена

  УЕФА денеска во Монако ја направи ждрепката за групната фаза од Лигата на шампионите, а клубовите кои изборија пласман во групите ги дознаа имињата на своите ...
  сите 38 | | | веќе видена

  УЕФА денеска во Монако ја направи ждрепката за групната фаза од Лигата на шампионите, а клубовите кои изборија пласман во групите ги дознаа имињата на своите ...
  сите 40 | | | веќе видена

  По комплетирањето на бараж средбите во Лигата на шампионите кои се одиграа во текот на вчерашната ноќ, ова попладне сите очи на светската спортска јавнсот беа ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Бранителот на трофејот Реал Мадрид е во групата Г заедно со екипите на Рома, ЦСКА Москва и чешкиот Плзењ. Не може да се одвои некоја т.н. „група на смртта", но ...
  сите 84 | | | веќе видена

  УЕФА денеска во Монако ја направи ждрепката за групната фаза од Лигата на шампионите, а клубовите кои изборија пласман во групите ги дознаа имињата на своите ...
  сите 90 | | | веќе видена

  УЕФА денеска во Монако ја направи ждрепката за групната фаза од Лигата на шампионите, а клубовите кои изборија пласман во групите ги дознаа имињата на своите ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Реал Мадрид кој е бранител на тронот се најде во групата Г каде за противници ќе ги има Рома, ЦСКА Москва и Галатасарај. Кристијано Роналдо со Јувентус ќе ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Денеска во Монако беа извлечени групите за новата натпреварувачка сезона 2018/2019 во фудбалската Лига на шампионите. Бранителот на трофејот Реал Мадрид е во ...
  сите 94 | | | веќе видена