Валенсија

  во

  Колумбиецот Џејсон Мурлио од вчера е нов фудбалер на Барселона. Каталонците овој дефанзивец го доведоа на позајмица од Валенсија до крајот на сезоната, а ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Каталонскиот гигант Барселона во јануари одлучи да ја засили дефанзивната линија на тимот. Тимот од „Ноу Камп“ на крајот го доведе играчот на Валенсија, Џејсон ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Колумбиецот Џејсон Муриљо е првото зимско засилување за Барселона. Тој треба да ја пополни празнината која се појавува во дефанзивниот ред на каталонскиот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Џејсон Мурилјо вчеравечер и официјално се претвори во прво зимско засилување за Барселона, а пред промоцијата која е закажана за 27 декември, колумбискиот ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Одбранбениот колумбиски играч Жеисон Муриљо до крајот на сезоната ќе игра како позајмица (два милиони евра) од Валенсија со опција и право Барселона да го ...
  сите 18 | | | веќе видена