Валенсија

  во

  Откако вчера беше објавено дека Диего Симеоне ја продолжи верноста со Атлетико Мадрид до 2022 година, денес уште еден шпански гигант потврди дека го продолжи ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Вчеравечер се одиграа 15 натпревари од шеснаесетфиналето во Лигата на Европа. Во вторникот Фенербахче победи со 1: 0 против Зенит, а вчера имаше многу ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Се добро одеше за Динамо Загреб и за Салцбург на гостувањата во Плзен, односно во Бриж. Водство на полувремето, но на крајот пораз. Така, одлуката околу ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Легендарниот шпански кошаркар, Хуан Карлос Наваро, вечерва доби аплаузи од кошаркарските фанови во Мадрид, откако доби специјално признание за својата кариера ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Немаше поголеми изненадувања во вечерните средби од 1/16 финалето на Лига Европа, откако фаворизираните Челси, Наполи и Валенсија стигнаа до гостински победи ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Немаше поголеми изненадувања во вечерните средби од 1/16 финалето на Лига Европа, откако фаворизираните Челси, Наполи и Валенсија стигнаа до гостински победи ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Најтрофејниот тим во Лигата на Европа, екипата на Севиља вечерва од вечниот град на гостувањето кај Лацио, го почнува својот пат кон шестиот трофеј во ова ...
  сите 71 | | | веќе видена