Валенсија

  во

  Барселона втора година по ред доживеа вистински шок во Лигата на шампионите, па така по слично сценарио прокоцка три гола во пресметките со Рома и Ливерпул што ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Барселона во сабота ќе играат против Валенсија во финалето од шпанскиот куп во кое ќе се обидат да одбранат титулата. Барселона минатата година ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Јаспер Силесен беше прв голман на Барселона во натпреварите од Копа дел Реј, а така ќе биде и во финалето во сабота, во Валенсија, иако Каталонците имаа ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Еквадор, Хозе Валенсија, на 11-ти април изјавил дека престојот на Асанж во амбасадата на Еквадор чинел шест милиони долари. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Одговорните лица во амбасадата на Еквадор во Лондон, лажат за трошоците кои се направени за време на седумгодишниот престој на основачот на „Викиликс“ Жулијан ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Престојот на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во Амбасадата на Еквадор во Лондон чинел 800.000 долари, а не шест милиони, како што претходно соопшти ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Неспосредно по болната елиминација на Барслеона од Ливерпул, каталонските и шпанските медиуми го издвоија Роналд Куман како прв кандидат за наследник на ...
  сите 47 | | | веќе видена