Валенсија

  во

  Македонските фудбалери не добија посакувани противници во нокаут фазата од Лигата на Европа, откако Стефан Ристовски со својот Спортинг Лисабон во 1/16 ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Oткако ги дознавме паровите за осминафиналето во Лигата на шампионите, следуваше и извлекувањето на второто по ранг натпреварување, Лигата на Европа. Во Лигата ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Минатата сезона, токму гостувањето кај Леванте се покажа како „кобно“ за Барселона по спектакуларната 5:4 победа на домаќините, но овојпат Лео Меси и Блауграна ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Барселона ја победија екипата на Леванте во Валенсија во рамките на 16-тото коло од Ла Лига со резултат од 5:0. Барса со оваа победа ја потврди ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Минатата сезона, токму гостувањето кај Леванте се покажа како „кобно“ за Барселона по спектакуларната 5:4 победа на домаќините, но овојпат Лео Меси и Блауграна ...
  сите 69 | | | веќе видена