Твитер

  во

  Видео кое стана вирално на социјалните мрежи покажува патничка од ирско потекло која го навредува екипажот на летот на “Ер Индија” за Лондон, наводно затоа што ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Холандската европратеничка Џудит Саргентини јавно ги праша унгарските власти дали ќе го одбијат барањето за азил на Никола Груевски оти доаѓал од безбедна ...
  сите 427 | | | веќе видена

  Видео кое стана вирално на социјалните мрежи покажува патничка од ирско потекло која го навредува екипажот на летот на “Ер Индија” за Лондон, наводно затоа што ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Холандската европратеничка Џудит Саргентини јавно ги праша унгарските власти дали ќе го одбијат барањето за азил на Никола Груевски оти доаѓал од безбедна ...
  сите 427 | | | веќе видена

  „Еднаш ги прашав унгарските власти дали може да се побара азил надвор од центрите за притвор на српската граница. „Не“ беше одговорот. Ќе го затворат ли ...
  сите 427 | | | веќе видена

  Режисерот Адам Вингард, како и продукциската куќа „Леџендари Пикчрс“ на официјалната Твитер страница, го означија почетокот на снимањето на „Гоѕила против ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Холандската европратеничка Џудит Саргентини јавно ги праша унгарските власти дали ќе го одбијат барањето за азил на Никола Груевски оти доаѓал од безбедна ...
  сите 427 | | | веќе видена

  По вчерашното огласување на експремиерот Никола Груевски на својот Фејсбук профил, каде напиша дека побарал политички азил во Унгарија, Твитер заедницата ја ...
  сите 427 | | | веќе видена

  Холандската европратеничка Џудит Саргентини јавно ги праша унгарските власти дали ќе го одбијат барањето за азил на Никола Груевски оти доаѓал од безбедна ...
  сите 427 | | | веќе видена

  Aериканскиот претседател Доналд Трамп, благо речено, не е воодушевен од идејата на Емануел Макрон и Ангела Меркел за создавање на европска армија. Гневот по ...
  сите 78 | | | веќе видена

  УФЦ шампионот во лесна категорија Кабиб Нурмагомедов се наоѓа на хуманитарна мисија во Африка. Дагестанецот одлучи голем дел од парите да донира за сиромашните ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Додека во нашиот галоп кон НАТО не остана дно што не го допревме (се молат надлежните ова да не го сфатат како предизвик), прво Макрон, па сега и Меркел ...
  сите 8 | | | веќе видена

  За време на посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Сингапур, дојде до недоразбирање со шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров поради протоколот. ...
  сите 5 | | | веќе видена