Твитер

  во

  Американскиот претседател Доналд Трамп е на удар на критики затоа што поради дожд ја откажа посетата на гробиштата на американските војници во Франција, кои ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Доналд Трамп не можел да присуствува на комеморацијата во Франција за американските војници загинати во Првата светска војна бидејќи поради дожд било ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп е на удар на критики затоа што поради дожд ја откажа посетата на гробиштата на американските војници во Франција, кои ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп е на удар на критики затоа што поради дожд ја откажа посетата на гробиштата на американските војници во Франција, кои ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп е на удар на критики затоа што поради дожд ја откажа посетата на гробиштата на американските војници во Франција, кои ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Нејзиното Височество, кралицата Елизабета, ги прими акредитивните писма на новиот македонски амбасадор во Велика Британија, беше објавено на официјалниот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон денеска во Париз го прими американскиот претседател Доналд Трамп, на средба со смирувачки тон за чувствителното прашање ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Најмладата членка на американскиот Конгрес во историјата на таа установа, се соочиле со реален животен проблем - не може да си дозволи станарина во Вашингтон, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека официјалните претставници од Саудиска Арабија, САД, Германија, Франција и Велика Британија ги слушаат ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека официјалните претставници од Саудиска Арабија, САД, Германија, Франција и Велика Британија ги слушаат ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека официјалните претставници од Саудиска Арабија, САД, Германија, Франција и Велика Британија ги слушаат ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Пожарите кои со голема брзина се шират низ јужна Калифорнија уништија легендарен филмски сет и принудија голем број славни личности да ги напуштат своите ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Ваков одговор веројатно не очекувавте. Тимот на Ливерпул е во мала криза. Дефинитивно никој не очекуваше дека тимот на Клоп може да биде поразен од Црвена ...
  сите 25 | | | веќе видена

  29 годишната пратеничка ги собра сите симпатии во јавноста , откако изјави дека ја чека првата плата од американскиот конгрес за да може да земе под наем стан ...
  сите 18 | | | веќе видена