Твитер

  во

  Ние сме подготвени да ве примиме во НАТО како 30 земја членка доколку решите да го изберете тој пат, порача американскиот секретар за одбрана Џејмс Норман ...
  сите 287 | | | веќе видена

  Ураганот Флоренс што ги погоди американските држави Северна и Јужна Каролина и Вирџинија, досега однесе 17 животи.Потенцијалната штета е во распон од десет до ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Лигата на шампионите на УЕФА, на својот официјален профил на „Твитер“, ја објави презентацијата со која ја најави новата сезона. Секој од 32.тима доби по околу ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Нови банкноти од 100 и 200 евра треба да бидат во промет од 28 мај следната година, објави денеска Европската централна банка (ЕЦБ). Изгледот на новите ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Не може да не е во центарот ан вниманието… Со оглед на тоа дека не добива хонорар за своето „судење“ во „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Карлеуша мора да изнаоѓа ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Јелена Карлеуша од секогаш умеела да привлече големо внимание зад себе, а истото се случи и овој пат откако пејачката објави видео на својот Твитер профил. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Срцата полни! Сега е време сите заедно да ја зграпчиме историската шанса, за нашите деца и за нашата европска Македонија! Од твитер профилот на премиерот, ...
  | | веќе видена | слични