Твитер

  во

  На социјалните мрежи во тек е потрага по луѓе фотографирани непосредно до катедрала Нотр Дам минути пред катастрофалниот пожар, објави Би-би-си.Имено, ...
  сите 806 | | | веќе видена

  Училиштата во американскиот град Денвер, во сојузната држава Колорадо, денеска ќе бидат затворени додека властите се во потрага по „исклучително опасна жена“, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Училиштата во американскиот град Денвер, во сојузната држава Колорадо, денеска ќе бидат затворени додека властите се во потрага по „исклучително опасна жена“, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Училиштата во американскиот град Денвер, во сојузната држава Колорадо, денеска ќе бидат затворени додека властите се во потрага по „исклучително опасна жена“, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Додека целиот свет во понеделникот навечер ја гледаше драмата која се одвиваше во срцето на француската престолнина, многумина се прашуваа зошто пожарникарите ...
  сите 806 | | | веќе видена

  Навивачите на Манчестер Јунајтед реагираа уште пред четвртфиналето против Барселона за високите цени на влезниците кои ги одредиле Каталонците. Барселона за ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Социјалните мрежи Твитер и Фејсбук имаат рок од девет месеци да се усогласат со рускиот закон за податоци. Во тој период, овие две компании мора податоците за ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Барселона вчера сосема заслужено стигна до убедлива победа од 3:0 против Манчестер Јунајтед и со тоа го „чекира“ билетот за полуфиналната фаза во Лигата на ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Од финалето на Лигата на шампионите минатата година, името „Лорис Кариус“ е прекар за слаб голман, кој греши во најважните моменти. Тогаш германецот му го ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Американската пејачка со албанско потекло Бебе Реџа (29) на Твитер објави дека ѝ е дијагностицирано биполарно нарушување. Реџа вели дека често се чувствува ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Твитер: Силјановска сака да ја изгласаме за командант на вооружените сили, а нема поим колку војска имаме Сака да ја изгласаме за командант на вооружените ...
  сите 10 | | | веќе видена

  На Твитер се појави фотографија која во исто време е шокантна и смешна – пајакот крева погребен автомобил во момнентот кога луѓето го изнесуваат ковчегот од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Прочуената фудбалска Академија на холандскиот гигант Ајакс повторно со блескави примероци. Тинејџерите на тимот од Амстердам му одржаа лекција по фудбал и на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Додека повеќемина на социјалните мрежи шокирани коментирале за тажната глетка од пожарот во Нотр Дам, некои се потсетиле на филмот кој пред 15 години предвиде ...
  сите 806 | | | веќе видена

  Донациите од разни големи претпријатија и богаташи за обнова на катедралата Нотр Дам денес надминале 600 милиони евра, јавува агенцијата France Presse. ...
  сите 806 | | | веќе видена