Твитер

  во

  Горазд Росоклија во својот Твитер статус го цитира Венко Марковски, mакедонски поет кој лежел по бугарските и југословенските затвopи за македонската кауза и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Горазд Росоклија во својот Твитер статус го цитира Венко Марковски, mакедонски поет кој лежел по бугарските и југословенските затвopи за македонската кауза и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Серијата на исчезнувања и смртни случаи во Скопје како и опсесивното објавување статуси на социјалните мрежи создаде голема паника кај граѓаните. Дел од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Околу 150 македонски државјани учествувале во војните во Сирија и Ирак како припадници на паравоени формации. Од нив, досега во земјава се вратени околу 80 ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Немања Видиќ беше главна ѕвезда на вчерашниот тренинг на Манчестер Јунајтед бидејќи дојде да им даде поддршка на играчите кои делуваат навистина разиграно под ...
  сите 2 | | | веќе видена