Твитер

  во

  Нема дилеми во тоа дека постои криза во англискиот првак, а таа доаѓа по одлуката на УЕФА за двегодишна суспензија за составот од „Итихад“ во европските ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Руди Џулијани, поранешниот градоначалник на Њујорк, и адвокат на Трамп во обвинувањата против него поврзани со Украина, вчера на Твитер напиша: „Сорос е ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп се закани дека ќе престане да ги споделува информации со европските земји кои прифаќаат да работат со кинескиот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Невремето „Денис“ што ја зафати Велика Британија беше најавено на шокантен начин утрово на BBC. Имено, на картата на Велс имаше „машки полов орган“. Оваа ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Скопјанката Влера Ѓакова која е пратеничка во косовското собрание од редовите на владејачкото движење Самоопределување на премиерот Албин Курти ја поддржува ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп се закани дека ќе престане да ги споделува информации со европските земји кои прифаќаат да работат со кинескиот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп се закани дека ќе престане да ги споделува информации со европските земји кои прифаќаат да работат со кинескиот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Скопјанката Влера Ѓакова која е пратеничка во Косовското собрание од редовите на владејачкото движење Самоопределување на премиерот Албин Курти ја поддржува ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Околу 400 американски државјани од бродот „Дајмонд Принцес“, закотвени во јапонското пристаниште Јокохама, полетаа назад за САД, каде ќе поминат уште 14 дена ...
  сите 360 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативен чувар на мрежата,Дени Илиев го одигра својот втор официјален натпревар во дресот на Јагјелонија. Неговиот тим беше домаќин на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Скопјанката Влера Ѓакова која е пратеничка во Косовското собрание од редовите на владејачкото движење Самоопределување на премиерот Албин Курти ја поддржува ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Избори сепак ќе има, и тоа на 12 април како што беше договорено. Пратениците се распуштија, а претседателот на парламентот Талат Џафери ги распиша изборите. Од ...
  сите 542 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп се закани дека ќе престане да ги споделува информациите со европските земји кои прифаќаат да работат со кинескиот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  УЕФА беше немилосрдна кон Манчестер сити кој поради финансиски малверзации во наредните две години нема да игра во Лигата на шампионите , но овој случај ...
  сите 92 | | | веќе видена