Твитер

  во

  Митинзи, собири на граѓани, директни судири на „за“ и „бојкотирам“ на Фејсбук и Твитер и неминовно порака на некој светски или европски државник и дипломат за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Претседателот на Иран, Хасан Рохани денеска им нареди на безбедносните сили да ги идентификуваат одговорните за денешниот напад што се случи на воената парада ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Српскиот шеф на дипломатијата Ивица Дачиќ, со одличен гест докажа дека Русија е пријател на Србија. На Твитер се појави фотографија на која тој му дава порадок ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Денеска е голем ден на Олд Трафорд, поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, ќе присуствува на натпреварот од шестиот круг од првенството на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Претседателот на Иран, Хасан Рохани денеска им нареди на безбедносните сили да ги идентификуваат одговорните за денешниот напад што се случи на воената парада ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Претседателот на Иран, Хасан Рохани денеска им нареди на безбедносните сили да ги идентификуваат одговорните за денешниот напад што се случи на воената парада ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Претседателот на Иран, Хасан Рохани денеска им нареди на безбедносните сили да ги идентификуваат одговорните за денешниот напад што се случи на воената парада ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Желбата за зборување со животните тлее во многумина откако легендарниот филмски лик доктор Дулитл пред 50 години стана светски холивудски хит. Познавачите и ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Најмалку 24 лица загинаа, а 53 се повредени во нападот изведен за време на воена парада во иранскиот град Ахваз. Министерот за надворешни работи на Иран ...
  сите 72 | | | веќе видена