Твитер

  во

  Националното собрание на Венецуела во вторникот ја усвои изјавата за прогласување на претседателот на државата, Николас Мадуро за узурпатор, а сите одлуки што ...
  сите 27 | | | веќе видена

  После фотографиите и видеата кои се појавија во медиумите, а на кои наводно е голото тело на Јелена Карлеуша, се огласи и таа, наводно за последен пат. Таа ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Германскиот вицеканцелар Олаф Шолц, по синоќешното отфрлање на договорот за Брегзит во британскиот Парламент, на Твитер објави дека тоа е „тажен ден за ...
  сите 328 | | | веќе видена