Твитер

  во

  Пред 14 години секретарот за одбрана на САД Рамсфелд изјави "членството на Македонија во НАТО зависи од Рамковниот". Денес ќе чуеме дека зависи од Договорот за ...
  сите 21 | | | веќе видена

   Денес нема неспособни деца. Сите се способни. Барем на хартија, на Инстаграм и на Твитер одлично се покажуваат. Им се воодушевувам на самодовербата. Мислат ...
  | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин и турскиот шеф на државата Реџеп Тајип Ердоган успеаја да се договорат како да биде избегната воена операција во Идлиб, ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Најмалку 100 луѓе загинаа во поплави во централна и јужна Нигерија, соопшти Агенцијата за вонредни ситуации. – Според сегашните информации, 100 луѓе загинаа во ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, изјави дека владетелот на Катар му подарил луксузен авион, чија вредност опозицијата ја оцени на 500 милиони долари. ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Пред 30 години ни се укажа можност и покрај верувањата на малкумина дека е невозможно нешто да се смени, ние ги мобилизиравме нашите пријатели и гласавме за ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Првиот човек на Европскиот Совет, Доналд Туск на македонски јазик преку Твитер испрати порака до македонските граѓани. Тој порача: Никогаш не пропуштајте ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Пјотр Верзилов, член на активистичката група "Пуси Рајот" е итно префрлен во Германија на лекување, откако беше отруен во Москва. Верзилов е отруен откако бил ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Пјотр Верзилов, член на активистичката група "Пуси Рајот" е итно префрлен во Германија на лекување, откако беше отруен во Москва. Верзилов е отруен откако бил ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Пред 30 години ни се укажа можност и покрај верувањата на малкумина дека е невозможно нешто да се смени, ние ги мобилизиравме нашите пријатели и гласавме за ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск на својот Твитер профил објави видео во кое што на македонски јазик ги повикува граѓаните на Македонија да ја ...
  сите 31 | | | веќе видена