Тодоров

  во

  Во Кривичен денеска дојде екс-министерот за здравство, Никола Тодоров, кој свдочеше што се случувало во Собрание на 27. април и што тој видел и чул. - „Немаше ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Ексминистерот за здравство Никола Тодоров на сведочењето за крвавиот четврток во судницата рече дека тој дал наредба да ги маскираат Зијадин Села и Радмила ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Судијката кацарска денеска го искара Борис Дамовски во судницата за непримерно однесување за време на судењето за настаните од Собрание, каде сведочи Никола ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Судијката Добрила Кацарска го искара обвинетиот Борис Дамовски дека се однесува непримерно во судницата за судењето за 27 април. „А вие господине Дамовски, ...
  сите 213 | | | веќе видена

  Судијката Добрила Кацарска го искара обвинетиот Борис Дамовски, дека се однесува непримерно во судницата за судењето за 27 април.„А вие господине Дамовски, ...
  сите 109 | | | веќе видена

  На денешното рочиште во кривичниот суд за крвавиот четврток сведочи ексвицепремиерот и министер за здравство, Никола Тодоров. Тој рече дека се обидувале на ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Со сослушување на сведоци предложени од обвинителството во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судскиот процес за случувањата во Собранието на ...
  сите 110 | | | веќе видена

  На денешното рочиште, како што е најавено, треба да бидат сослушани четворица сведоци, меѓу кои и премиерот Зоран Заев, министерот за внатрешни работи Оливер ...
  сите 113 | | | веќе видена