Тодоров

  во

  За малата Тамара Димовска која почина пред пет години и било обезбедено и решение и пари за лекување во болницата Медипол во Турција, но нејзината мајка не го ...
  сите 13 | | | веќе видена

  На малечката Тамара Димовска која почина пред пет години и било обезбедено и решение и пари за лекување во болницата Медипол во Турција, но нејзината мајка не ...
  сите 13 | | | веќе видена

  33-годишниот насилник Жељко Селими е уапсен поради сомнение дека ја киднапирал 44-годишната Валентина Тодоров и ја сечел со нож по лицето и градите. Одреден му ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонското тивко мнозинство е при крај со трпението. Но, тивкото мнозинство е тивко и победата над гласното малцинство може да ја оствари само така, тивко и ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Александар Тодоров пред истекот на минатата година беше промовиран за нов селектор на нашата најдобра кошаркарска репрезентација. Тој доаѓа на местото на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Kрштевањето е првата од седумтте свети тајни на Црквата. Без крштевањето не можат да се извршат другите свети тајни – миропомазание, причест, покајание, ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски вчера беше во ненајавена посета и контрола на Подрачната единица на МЗШВ во Берово. Тој со ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Овој раководител на подрачната единица во Берово кој реагира зошто техничкиот министер ја снима ненајавената посета, сега му подготвува кривична пријава за ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Kрштевањето е првата од седумтте свети тајни на Црквата. Без крштевањето не можат да се извршат другите свети тајни – миропомазание, причест, покајание, ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Kрштевањето е првата од седумтте свети тајни на Црквата. Без крштевањето не можат да се извршат другите свети тајни – миропомазание, причест, покајание, ...
  сите 33 | | | веќе видена