Тодоров

  во

  Со сослушување на сведоци предложени од обвинителството во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судскиот процес за случувањата во Собранието на ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Никола Тодоров, поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ кој денеска сведочи во Кривиен суд за немилите настани во Собранието кажа дека на 27 април за да може да го ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Обвинетиот за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 Јане Ченто, откако се пријави вкрстено да го испрашува сведокот Петре Шилегов му рече: ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Пратеникот Мухамед Зекири во моментот сведочи во Кривичниот суд, за насилството што се случи на 27 април 2017 година во Собранието. Тој појасни дека додека ...
  | | веќе видена | слични

  Собранието е објект што треба да е со заштита од прва категорија, што мене ми е логично зашто тоа е дел од уставниот поредок, таму е сместена власта. Дива орда ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Кога влегоа специјалните сили во прес-центарот, јас лично не знаев дали ќе нè спасуваат или ќе нè носат негде да нè утепаат, сведочеше скопскиот градоначалник ...
  сите 226 | | | веќе видена

  Академик Катица Ќулафкова револтирана од последните случувања со доделените стипендии и скандалот со доделувањето на стипендија во вредност од 40.ооо евра на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Пратеникот на СДСМ Мухамед Зекири, кој денеска сведочи за настаните од 27 април, рече дека бил во една од кабините за превод во галеријата на собранискиот ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Случувањата од 27 април ги следев од кабината за превод во собранискиот прес центар.. Ова пред судот во својот исказ го изјави сведокот Мухамед Зекири во ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Со сослушување на сведоци предложени од обвинителството во кривичниот суд во Скопје денеска продолжи судскиот процес за случувањата во собранието на Република ...
  сите 176 | | | веќе видена

  Пратеникот Мухамед Зекири кој денеска сведочеше за настаните од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија посочи дека на обвинителната ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Пратеникот Мухамед Зекири кој денеска сведочеше за настаните од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија посочи дека на обвинителната ...
  сите 126 | | | веќе видена