Тодоров

  во

  Поранешните министри за образование и наука Никола Тодовор и Панче Кралев се осомничени за злоупотреба на службената положба и овластување, во врска со јавна ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Управата за финансиска полиција до Основно јавно обвинителство (ОЈО) за организиран криминал и корупција поднесе кривични пријава против поранешните министри ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Поранешните министри за образование и наука Никола Тодовор и Панче Кралев се осомничени за злоупотреба на службената положба и овластување, во врска со јавна ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Наспроти тврдењата на обвинетиот Александар Василевски-Нинџа дека Митко Чавков е еден од командантите на организираниот напад на Собранието на 27 април лани ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Никола Димитриевски, поранешен член на обезбедувањето на ексдиректорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, на денешното рочиште за 27 април, на кое ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Никола Димитриевски, поранешен член на обезбедувањето на ексдиректорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, на денешното рочиште за 27 април, на кое ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Со сослушување на сведокот Никола Димитриевски, предложен од одбраната на обвинетиот Митко Чавков, почна денешното рочиште во Кривичниот суд за настаните од 27 ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Никола Димитриевски, поранешен член на обезбедувањето на ексдиректорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, на денешното рочиште за 27 април на кое ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Димитриевски е вработен во Шестата управа на МВР и на 27 април бил ангажиран како обезбедување на директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков. Во ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Обезбедувањето на поранешниот директор на БЈБ Митко Чавков кој е обвинет во случајот за 27 април, денеска во судница сведочи за тоа што се случувало дента. ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Со сослушување на сведокот Никола Димитриевски, предложен од одбраната на обвинетиот Митко Чавков, почна денешното рочиште во Кривичниот суд за настаните од 27 ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Со сослушување на сведокот Никола Димитриевски, предложен од одбраната на обвинетиот Митко Чавков, почна денешното рочиште во Кривичниот суд за настаните од 27 ...
  сите 113 | | | веќе видена

  На 27 април, 2017 година тогашниот директор на БЈБ, Митко Чавков бил на заболекар, па во „Сити Мол“, па во „Скара Бар“, па во канцеларијата во „Технометал ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Судијката Добрила Кацарска на денешното рочиште за случајот „27 април“ го испрашуваше сведокот на Митко Чавков, Никола Димитриевски член на неговото ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Откако поради вклучување на безбедносниот аларм кратко беа одложени сите судења во Кривичниот суд, денес продолжи судењето за „крвавиот четврток“. На новото ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Со сослушување на сведокот Никола Димитриевски, предложен од одбраната на обвинетиот Митко Чавков, почна денешното рочиште во Кривичниот суд за настаните од 27 ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Никола Димитриевски, поранешен член на обезбедувањето на ексдиректорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, на денешното рочиште за 27 април, на кое ...
  сите 40 | | | веќе видена