Тодоров

  во

  Изложбата насловена „Портали“ со која градот Скопје ќе го одбележи Европскиот ден на уметничката креативност, како дел од проектот „Кре арт“ (Мрежа на градови ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Мицкоски е многу неискусен политичар кој направи многу грешки, вели поранешниот градоначалник на Аеродром Ивица Коневски во интервју за 24 инфо. Коневски вели ...
  сите 65 | | | веќе видена

  По повод одбележувањето на „Европскиот ден на уметничка креативност“, како дел од проектот CreArt (Мрежа на градови за уметничко творештво), во Музеј на Град ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Минатата недела, без расправа, Собранието го изгласа новиот Закон за прекинување на бременоста, со кој на жената и се враќа правото да одлулува за прекин на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претседателските избори во Македонија ќе бидат одржани на 21 април, а доколку ниту еден кандидат не победи во првиот круг, вториот ќе биде одржан на 5 мај. Зо ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Српска „Политика“ направи интервју во Гордана Силјановска Давкова, кандидатка за претседателка на Република Македонија поддржана од ВМРО ДПМНЕ. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во изјавата на Христијан Мицкоски за Нирнбершките процеси најстрашното е целосното непознавање на важните моменти од историјата.Но тој не прави само грешка, ...
  сите 213 | | | веќе видена

  Српска „Политика“ направи интервју во Гордана Силјановска Давкова, кандидатка за претседателка на Република Македонија поддржана од ВМРО ДПМНЕ. ...
  сите 82 | | | веќе видена

  На твит, објавен од еден од терористите од Нов Зеланд, се гледаат и неколу полначи за автоматско оружје на кои се напишани имиња на терористи и на некои клучни ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за здравство Никола Тодоров во вчерашното гостување во емисијата анализа на 24ТВ објасни како се одвивал процесот за избор на Христијан ...
  сите 5 | | | веќе видена