Тодоров

  во

  Правниците кои ги консултира „Макфакс“ објаснуваат дека сега истрагите може да ги преземат редовните обвинителства, но без бомбите, бидејќи редовните ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Адвокатот Еленко Миланов, по чија претставка одлучуваше Врховниот суд во однос на отворањето нови истраги и обвиненија од страна на СЈО, изјави дека нелегално ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Американскиот аналитичар Џејсон Мико, новинарот Цветин Чилиманов, универзитетскиот професор Александар Даштевски Даштевски и отец Ивица Тодоров од Македонската ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Врховните судии на денешната општа седница донеле начелно правно мислење во кое наведуваат дека Специјалното јавно обвинителство (СЈО) не може да покрене ...
  сите 198 | | | веќе видена

  Американскиот аналитичар Џејсон Мико, новинарот Цветин Чилиманов, универзитетскиот професор Александар Даштевски Даштевски и отец Ивица Тодоров од Македонската ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Се укинува тридневното чекање и останатите административни бариери за остварување на правото на абортус со новиот Предлог-Закон за прекинување на бременоста, ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Експертите со кои се консултира нашиот весник пронаоѓаат мноштво сличности помеѓу спогодбата од Преспа и други меѓудржавни договори, како на пример Договорот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Сидрото од бродот Скопје, кое сега рѓосано и заборавено стои под Камениот мост, ќе стане дел од туристичката понуда на градот. Ова се предвидува со програмата ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Раководството на Фудбалската федерација на Македонија, в.д. претседателот, Муамед Сејдини и генералниот секретар, Филип Поповски денеска во Скопје имаа средба ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Раководството на Фудбалската федерација на Македонија, в.д. претседателот, Муамед Сејдини и генералниот секретар, Филип Поповски ги пречекаа високите гости од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Раководството на Фудбалската федерација на Македонија, в.д. претседателот, Муамед Сејдини и генералниот секретар, Филип Поповски ги пречекаа високите гости од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Раководството на Фудбалската федерација на Македонија, в.д. претседателот, Муамед Сејдини и генералниот секретар, Филип Поповски ги пречекаа високите гости од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Нашиот весник издвојува пресек на ставови и мислења од наши истакнати дипломати во врска со најактуелното прашање во моментов, односно за спогодбата од Преспа. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Домовите ни опустошуваат, државата ни ја распродаваат, а народот го понижуваат! А во сето тоа предњачат истренираните момци и ним слични од тимот на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Само два часа по рацијата и запленувањето на три мобилни телефони и пет сим картички во штипскиот затвор, петмина затвореници објавија видео од просторијата за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Со барикадирање во еден од дневните претстои во првото затворско крило, петмина затвореници во штипскиот затвор го искажаа револтот поради претходно ...
  сите 8 | | | веќе видена