Тодоров

  во

  Претседателката на Унијата на Жени на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова, си поднесоа оставка од функцијата на ова тело а автоматски по неа се повлекоа и ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Златна петорка во режија на Горан Тренчовски ја доби наградата за најдобар странски филм на реномираниот филмски фестивал во Велс Cardiff International Film ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Даниела Рангелова се повлекува од челната позиција во унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ. Одлуката за тоа ја соопшти преку социјалните мрежи, а во објавата на ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Пратеничката Даниела Рангелова поднела оставка од функцијата претседател на Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ. Според образложението, Рангелова наведува дека не се ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Пратеничката Даниела Рангелова поднела оставка од функцијата претседател на Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ. Според образложението, Рангелова наведува дека не се ...
  сите 216 | | | веќе видена

  Пратеничката Даниела Рангелова поднесе оставка од функцијата претседател на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, зашто, како што вели, не може да биде дел од ...
  сите 216 | | | веќе видена

  Пратеничката Даниела Рангелова поднела оставка од функцијата претседател на Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ. Според образложението, Рангелова наведува дека не се ...
  сите 218 | | | веќе видена

  Обвинението за смртта на малата Тамара која почина чекајќи операција на 'рбетот во Основниот суд Скопје 1 ќе треба да се прочита на 14 ноември за кога е ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за здравство Никола Тодоров, во изјава за печатеното издание на „Слободен печат“ , вели дека точната причина за исклучувањето од ...
  сите 137 | | | веќе видена

  На само ден пред денот на ВМРО, исклучени од најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ беа Сашо Мијалков и Никола Тодоров, а разрешени беа Митко Јанчев и ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Во отворено писмо напишано на седум страници Сашо Мијалков го обвинува Мицкоски за двоен морал и лажен патриот кој сакал да го смени името. Го прашува кому ...
  сите 139 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ доживува катарза, отвора ново поглавје, нови лица, ангажираме врвни професионалци. Јавноста треба да престане да се занимава со ВМРО-ДПМНЕ. Еве, ...
  сите 150 | | | веќе видена