Тодоров

  во

  Изминатиов викенд во големата спортската сала на „ВИП АРЕНАТА Борис Трајковски“ во Скопје, во организација на Кикбокс Маитаи федерација на Македонија (КМФМ) се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Според речиси сите пребројани гласачки ливчиња разликата помеѓу Стево Пендаровски и Гордана Сиљановска е околу 4.000 гласови во корист на Пендаровски, што е ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Професорката Гордана Силјановска Давкова влезе во трка за претседател како независен кандидат поддржан од ВМРО-ДПМНЕ но, добар дел од либералите не и дадоа ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Професорката Гордана Силјановска Давкова која влезе во трка за претседател како независен кандидат поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, ги трча последните денови од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонските членови на комисијата кои преговараат за историски и образовни прашања со Бугарија не знаеле дека на последниот состанок требало да се разговара ...
  сите 26 | | | веќе видена

  По изјавата на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека, поранешниот министер а здравство е неформален советник на актуелниот министер за здравство Венко ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во дебатниот магазин „Click Plus“ рече дека поранешен министер за здравство, сега е актуелен ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Означен е крајот на проектот за зачувување на материјалното и нематеријалното културно наследство во општините Белица и Македонска Каменица. Проектот што е ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Поранешниот собраниски спикер, Трајко Вељаноски, утрово, нешто после 10 часот, се појави во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, утрово се појави на распит во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Тој не влезе ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, утрово се појави на распит во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Тој не влезе ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Вкупно 144 средношколци од земјава учествуваат на 55. државен натпревар на млади истражувачи што се одржува денеска во Куманово. Натпреварот го организираат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Три бугарски телевизии со различна програмска содржина од денеска се присутни во македонскиот медиумски простор. Дозволата за емитување во земјава ја добиле ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Три бугарски телевизии, со различна програмска содржина, вести, туризам и подобрување на животот, од денеска, се присутни во македонскиот медиумски простор. ...
  сите 3 | | | веќе видена