Струмица

  во

  Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против М.К.(37), Х.Д.(34), М.В.(45), С.В.(20), К.Т.(36), М.О.(34) сите од Скопје и С.С.(54) од ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Нема план Б за европската иднина на нашата земја. Заслужуваме да бидеме дел од Европа на која чекаме 27 години. Ни треба одлучност, а не калкулантство. Треба ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев вчера на митинг од Струмица свесно или не целосно го опиша начинот на кој работи неговата дипломатија - хазардерски и без компас. Заев ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Мартин Протоѓер, еден од обвинетите во „Титаник“ за злосторничко здружување и изборни нерегуларности, пет дена пред изборите на 5 јуни 2011 година, според ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Нема план Б за европската иднина на нашата земја. Заслужуваме да бидеме дел од Европа на која чекаме 27 години. Ни треба одлучност, а не калкулантство. Треба ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Нема план Б за европската иднина на нашата земја. Заслужуваме да бидеме дел од Европа на која чекаме 27 години. Ни треба одлучност, а не калкулантство. Треба ...
  сите 51 | | | веќе видена

  „Струмица е во Европа, ајде Македонија да ја внесеме во Европа!“ ги повика своите сограѓани струмичани Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран ...
  сите 88 | | | веќе видена