Струмица

  во

  Денес одново сме пред голем предизвик, овој пат судбоносен за иднината на нашата земја. И има две работи кои се јасни, првата, никогаш нашиот народ не живеел ...
  сите 271 | | | веќе видена

  Денес одново сме пред голем предизвик, овој пат судбоносен за иднината на нашата земја. И има две работи кои се јасни, првата, никогаш нашиот народ не живеел ...
  сите 271 | | | веќе видена

  Интегрален текст од говорот на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, од денешното обраќање во Прилеп по повод Денот на македонската револуционерна ...
  сите 271 | | | веќе видена

  Каква е реалноста денес? Нема човек во државава кој не е пренатрупан со проблеми. Во нашите разговори за обнова, слушнав живи сведоштва за маката на нашиот ...
  сите 271 | | | веќе видена

  Драги пријатели, Не чека многу работа. А главните предизвици доаѓаат по формирањето на новата влада. Ни престои обнова за која мораме да се избориме. А ...
  сите 271 | | | веќе видена

  Драги пријатели, Не чека многу работа. А главните предизвици доаѓаат по формирањето на новата влада. Ни престои обнова за која мораме да се избориме. А ...
  сите 271 | | | веќе видена

  Каква е реалноста денес? Нема човек во државава кој не е пренатрупан со проблеми. Во нашите разговори за обнова, слушнав живи сведоштва за маката на нашиот ...
  сите 271 | | | веќе видена

  Здружението за развој на култура и заштита на културното наследство „Контекст – Струмица“ вечерва организира поетско читање и разговор со израелската поетеса и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Скопје: ВАРДАР – БОРЕЦ (1-0) Аврамовски 3′ Тетово: ШКЕНДИЈА – СИЛЕКС (1-0) Фелипе 31′ Струга: СТРУГА ТЛ – РЕНОВА (0-0) ...
  сите 98 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Скопје: ВАРДАР – БОРЕЦ (1-0) Аврамовски 3′ Тетово: ШКЕНДИЈА – СИЛЕКС (2-0) Фелипе 31′, Мици 56′ Струга: СТРУГА ТЛ – ...
  сите 98 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Скопје: ВАРДАР – БОРЕЦ (2-0) Аврамовски 3′, Али Адем 71′ Тетово: ШКЕНДИЈА – СИЛЕКС (3-0) Фелипе 31′, Мици 56′, Благојевиќ ...
  сите 98 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Скопје: ВАРДАР – БОРЕЦ (1-0) Аврамовски 3′ Тетово: ШКЕНДИЈА – СИЛЕКС (0-0) Струга: СТРУГА ТЛ – РЕНОВА (0-0) Скопје: ШКУПИ ...
  сите 98 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Скопје: ВАРДАР – БОРЕЦ (0-0) Тетово: ШКЕНДИЈА – СИЛЕКС (0-0) Струга: СТРУГА ТЛ – РЕНОВА (0-0) Скопје: ШКУПИ – РАБОТНИЧКИ ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Сигурен во изборната победа, претседателот на ВМРО-ПНЕ Христијан Мицкоски од Прилеп порача дека главните предизвици доаѓаат по формирањето на новата влада. Ни ...
  сите 271 | | | веќе видена

  Во говорот по повод 23 Октомври - Денот на македонската револузионерна борба лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред се осврна и на актулените политички ...
  сите 271 | | | веќе видена